Co se právě děje

aktuality jsou řazeny odspodu, podle data konání

Nejnovější aktuality

Koloděje  •  Jirny  •  Klánovice

Oprava zvonů: nové zavěšení a pohon

Zhruba před rokem se ukázalo, že elektrický pohon našich zvonů nelze snadno opravit. Navíc bylo zjištěno, že zvonění i hodinové odbíjení následkem technické chyby zvony poškozuje. Opravy se ujal pan Petr Rudolf Manoušek, jehož otec je autorem novějšího zvonu. Současně s nápravou havarijního stavu bylo po konzultaci s farní a ekonomickou radou rozhodnuto pořídit nové zavěšení (dřevěné trámy místo železných traverz) a nová srdce (měkké železo místo soustružnické oceli), takže se zvonům navrátí jejich původní zvuk. Oprava začala během léta demontáží starého zavěšení a zadáním výroby nového příslušenství. Celkové náklady byly vyčíslena asi na 177 tisíc korun. Zájemci, kteří by chtěli opravu finančně podpořit, mohou přispět do zvláštní kasičky v kostele, nebo poukázat peníze na farní účet č. 0251846369/0800, var. symbol 1486. Všem dárcům srdečně děkujeme; na požádání rádi vystavíme potvrzení pro daňové účely.

Farní posvícení

Jak se už stalo tradicí, třetí zářijový víkend je farní slavnost - pouť a posvícení. Program najdete zde.

Stálá oznámení

2016 • Klánovice

Mše sv. s účastí dětí

Nedělní bohoslužby s promluvou pro děti a hudebním doprovodem kytarových písní (Holky v akci) budou v Klánovicích pravidelně vždy druhou neděli v měsíci.

P. Rafał

Konkrétní datumy a písničky naleznete na stránce Hudba .

2016 • Koloděje

Dětské mše sv. - Koloděje

Dětské mše v Kolodějích se konají každou třetí neděli v měsíci v 10:30. Tímto jste všichni zváni, především rodiny s dětmi. Bližší informace o termínech a zpívaných písničkách sledujte na stránce Hudba .

Dan Vláčil

2016 • Koloděje

Farní fotogalerie

Na serveru Rajče je umístěna farní fotogalerie, ve které naleznete snímky z různých farních aktivit - zahradní slavnost, posvícení, sázení švestkové aleje, první svaté přijímání apod. Adresa fotogalerie je farnostkolodeje.rajce.net, příp. farnostkolodeje.rajce.idnes.cz.

Máte-li doma fotografie z farního dění, které ve fotogalerii scházejí, kontaktujte Moniku Šárovou či Zitu Kazdovou.

Štěpán Lapáček