Hudba

Chrámová hudba v kostele Povýšení sv. Kříže v Kolodějích

Každou neděli, o svátcích a také vždy v pátek je mše sv. s doprovodem varhan. V neděli obvykle také krátce zazní komorní hudba nebo je zařazen zpěv scholy.

Štěpánka Fáberová (varhany), tel.730 647 418, mails.faberovafabera-software.com

Kytarové písně v kostele Povýšení sv. Kříže v Kolodějích

Pravidelné bohoslužby pro rodiny s dětmi v kostele v Kolodějích jsou doprovázeny písněmi ze zpěvníků Hosana, Svítá, Koinonia, Hlahol apod., které hraje farní hudební těleso (kytary, klávesy, housle, violoncello). Tyto bohoslužby se konají zpravidla třetí neděli v měsíci od 10:30 hod., kromě prázdnin (termín je vždy uveden v Programu týdne a v přehledu písní - viz dále).

Kateřina Vláčilová, tel.736 224 645, mailkaterina.vlacilovaseznam.cz

Kytarové písně v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klánovicích

V klánovickém kostele se kytarovými písněmi doprovází jedna mše sv. v měsíci, zpravidla druhou neděli (termín najdete v přehledu písní - viz dále). Hraje a zpívá dětská schóla Holky v akci (info také na FB).

Hana Valešová, mailhana_valesovaatlas.cz

Chcete-li se k naší hudbě aktivně přidat, stačí chuť a troška hudebního sluchu (není podmínkou, kdyžtak vám někdo půjčí...). Ke kytarovým písním doporučujeme ještě první díl zpěvníku Hosana (také není podmínkou), písničky z dalších dílů či z jiných zpěvníků jsou zde zpravidla ke stažení. Nebojte se a přijďte! Kontakty naleznete na konci této stránky.

Nejbližší termíny kytarových písní pro Koloděje a Klánovice (řazeno odspodu)

údaje nejsou k dispozici

Zpěvníky: Hosana (modrá) Hosana 1    Hosana 2 (zelená) Hosana 2   Hosana 3 (oranžová) Hosana 3   Svítá Svítá   Koinonia Koinonia   Celým srdcem Celým srdcem   Zpěvy z Taizé Zpěvy z Taizé (r.1990)   Kancionál Kancionál

zobrazit historii >>>

SKRYTÝ TR

Liturgická hudba

v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klánovicích

Kalendář pro varhaníky vidíte vpravo. Oranžově zvýrazněné neděle již mají záznam, který se vám po kliknutí zobrazí v samostatném okně. Pro zobrazení dalšího měsíce klikněte na  >>  vpravo dole.

přidat nebo upravit záznam    •    aktualizovat zobrazení kalendáře

Umělečtí vedoucí a sbormistři:

• Jan Kvapil (schola Koloděje), tel.732 641 268

• Kateřina Vláčilová (kytarové mše Koloděje), tel.736 224 645, mailkaterina.vlacilovaseznam.cz
  • Hana Valešová (kytarové mše Klánovice), mailhana_valesovaatlas.cz

Varhaníci:

• Štěpánka Fáberová (Koloděje), tel.730 647 418, mails.faberovafabera-software.com

• Veronika Růžičková (Klánovice), tel.604 659 503, mailvercaruzseznam.cz

• Jeroným Klimeš (Koloděje, Klánovice), tel.608 221 075, mailjeronym.klimesseznam.cz

• Lenka Kvasničková (Klánovice), tel.603 735 759, mailkvasnickova.lvolny.cz

Ostatní hudebníci:

• Jan Kvapil - housle (Koloděje), tel.732 641 268