Chrámová hudba

Chrámová hudba v kostele Povýšení sv. Kříže v Kolodějích

Každou neděli, o svátcích a také vždy v pátek je mše sv. s doprovodem varhan. V neděli obvykle také krátce zazní komorní hudba nebo je zařazen zpěv scholy.

Kontakt: Štěpánka Fáberová (varhany), tel: 730 647 418, e-mail: s.faberova@fabera-software.com

Kytarové písně v kostele Povýšení sv. Kříže v Kolodějích

Pravidelné bohoslužby pro rodiny s dětmi v kostele v Kolodějích jsou doprovázeny písněmi ze zpěvníků Hosana, Svítá, Koinonia, Hlahol apod., které hraje farní hudební těleso (kytary, klávesy,  housle, violoncello). Tyto bohoslužby se konají zpravidla třetí neděli v měsíci od 10:30 hod., kromě prázdnin (termín je vždy uveden v Programu týdne a v přehledu písní – viz dále).

Kontakt: Kateřina Vláčilová, tel: 736 224 645, e-mail: katerina.vlacilova@seznam.cz

Kytarové písně v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klánovicích

V klánovickém kostele se kytarovými písněmi doprovází jedna mše sv. v měsíci, zpravidla druhou neděli (termín najdete v přehledu písní – viz dále). Hraje a zpívá dětská schóla Holky v akci (info také na FB).

Kontakt: Hana Valešová, e-mail hana_valesova@atlas.cz

Chcete-li se k naší hudbě aktivně přidat, stačí chuť a troška hudebního sluchu (není podmínkou, kdyžtak vám někdo půjčí…). Ke kytarovým písním doporučujeme ještě první díl zpěvníku Hosana (také není podmínkou), písničky z dalších dílů či z jiných zpěvníků jsou zde zpravidla ke stažení. Nebojte se a přijďte! Kontakty naleznete na konci této stránky.

Umělečtí vedoucí a sbormistři:

• Jan Kvapil (schola Koloděje), tel: 732 641 268

• Kateřina Vláčilová (kytarové mše Koloděje), tel: 736 224 645, e-mail: katerina.vlacilova@seznam.cz
  • Hana Valešová (kytarové mše Klánovice), e-mail: hana_valesova@atlas.cz

Varhaníci:

• Štěpánka Fáberová (Koloděje), tel: 730 647 418, e-mail: s.faberova@fabera-software.com

• Pavel Baxant (Koloděje)