3.7.2023

Milí farní­ci,

rád bych upo­zornil na zají­mavý knižní tit­ul, jehož autork­ou je dcera Alfreda Kocába Magdalena. Jak sama říká, svou kni­hu pojala široce a pokraču­je ve šlépějích svých rodičů. Kniha bude k mání v knihku­pectvích Luxoru i na eshopu od poloviny srpna.

O. Salvet

27.11.2022

Srdečně zveme na advent­ní kon­cert již dnes od 15h v kostele v Kolodějích!

12.1.2021

Moji drazí,

už delší dobu mě hryže svě­domí, že vás zde na webu dostatečně nezá­sobím duchovní­mi impul­sy. Dnes bych ten­to dluh rád vyrov­nal. Napadlo mě, že bych vám mohl zprostřed­ko­vat něko­lik myšlenek či prom­luv od kněží, které jste měli možnost potkat v Kolodějích osob­ně. Jsou to Mons. Aleš Opatrný, páter Benedikt Holota a pan kanovník Tomáš Roule.

Aleš Opatrný má ve svém tex­tu, který je určen před­nos­t­ně snoubencům v rám­ci přípravy na manžel­ství, moc pěknou pasáž o spir­i­tu­al­itě, která může být užitečná jak manželům, tak i nezadaným. Trochu jsem ji uprav­il a nabízím ji ve for­má­tu pdf zde.

Tomáš Roule už během jarní karan­tény přis­pěl něko­li­ka prom­lu­va­mi do pro­jek­tu fortna.eu, který tehdy spustili bratři Karmelitáni. Vybral jsem pro vás k poslechu jed­no jeho kázání: pod­cast o Nikodémovi.

A na konec nabízím video s Benediktem Holotu – zvlášť doporuču­ji tuto pasáž. Ať vám to všech­no slouží k vzdělání a duchovní­mu povz­ne­sení, ale hlavně ať vám ta moudrá slo­va pomůžou, aby se Boží slo­vo dotk­lo vaše­ho srdce.

31.8.2020

Milí rodiče,

rád bych vás seznámil s plánem na přípravu dětí k 1. sv. při­jímání, které se bude konat, když nás Pán Bůh zachová, v neděli 18. říj­na 2020 při mši sv. od 10.30

Rád bych vás poz­val také na mši sv. s účastí rodin v neděli 20. září od 10.30. Přímo v průběhu této mše  bych s dět­mi rád pro­bral lek­ci, která je k tomu urče­na. Jde o procvičení litur­gick­ých odpovědí – letáček si můžete stáh­nout již nyní.

Zároveň bych vás rád povzbudil k samostudiu. Připravil jsem pro vás další tři lekce, které s dět­mi můžete pro­jít. Jsou k dis­pozi­ci pra­cov­ní listy pro děti: lek­ci 22 je tře­ba vytisknout jed­nos­tran­ně na tužší papír ve dvou kopiích a rozstříhat dle návo­du, aby vzniklo pex­e­so; metodi­ka (22) je zde. Lekce 31 a 32 stačí tisknout nor­mál­ně obous­tran­ně. Pro rodiče je urče­na metodi­ka (31 a 32), kde se dočtete, jak děti při prá­ci s pra­cov­ní­mi listy podpořit.

A nakonec: prosím před­běžně počíte­jte s tím, že výu­ka začne ve stře­du 16. září 2020 v 15.30, samozře­jmě za před­pok­ladu, že nenas­tane žád­ná výjimečná situace.

8.6.2020

V Katolickém Týdeníku č. 23 vyšel článek k 25. výročí vydání encyk­liky Ut Unum Sint papeže Jana Pavla II., který se věnu­je otázce eku­menis­mu. Článek si můžete přečíst zde na webu nebo si ho stáh­nout ve for­má­tu pdf.

Ekumenismus: úkol, který roste před očima

Celý příspěvek

26.3.2020

Pokud se chcete vrátit k něk­teré­mu kázání, jak zazněla v kostele v Kolodějích,
navš­tivte blog Ondřeje Salveta.