Křížová cesta – rekonstrukce

Informace o průběhu restaurování

10. 5. 2016

Milí farníci,

obrazy křížové cesty, které jsme v létě sňali ze stěn kostela, se v únoru vrátily na své místo. Rámy všech zastavení byly restaurovány, nechali jsme je znovu nalakovat a opravit na nich křížky.

Do poloviny z nich se vrátily originály jednotlivých zastavení. Dalších sedm zastavení, která nejvíce poničil čas, jsme nechali nafotit, digitálně vyčistit a znova vytisknout. Na jejich místech tak vidíte kopie, na kterých již výjevy neruší skvrny a nečistoty.

Až se nám podaří shromáždit další prostředky, necháme vyčistit a nově vytisknout i ostatní zastavení křížové cesty, aby tak její obnova byla kompletní.

Děkujeme za Vaši podporu!

P. Ondřej

 

28. 7. 2015

Milí farníci,

rád bych Vás informoval, že ve středu 15. července jsme ze stěn našeho kostela sňali obrazy zastavení křížové cesty. Během desítek let, po které zde visely, je více či méně poničila vlhkost a plíseň, některé rámy, ale i obrazy samotné proděravěl červotoč.

Jednotlivé obrazy zastavení necháme nascanovat a digitálně zbavit nežádoucích tmavých skvrn, usazeného prachu nebo poškození hmyzem. Poté budou obrazy znovu vytištěny. Souběžně bude probíhat oprava rámů – kromě napadení červotočem se z nich na řadě míst odlupuje lak.

Oprava křížové cesty si vyžádá čas v řádu měsíců, o jejím postupu vás budeme informovat. Na tomto místě si budete moci v elektronické formě prohlédnout původní poškozené obrazy  a později i jejich vyčištěnou podobu, ve které se křížová cesta vrátí na stěny kostela.