Synodalita

Zahájení synody 2021 – 2023 a synodální proces

Cílem syn­ody, není vypro­duko­vat doku­men­ty, nýbrž „dát vzk­líčit snům, probu­dit pro­roctví a vize, přinést nové nadě­je, rozho­jnit důvěru, obvázat rány, navázat vztahy, dát zazářit nadějné­mu úsvi­tu, učit se jed­ni od druhých a vytvořit poz­i­tivní náh­led, který bude osvě­co­v­at mysl, roze­hří­vat srd­ce, rukám navrátí sílu“ (slo­va papeže Františka cito­vaná v závěru připravného doku­men­tu synody).

Milí farníci,

na těch­to stránkách jsem pro vás připrav­il něko­lik zák­lad­ních infor­mačních zdro­jů k chys­tané syn­odě. Je to přede­vším rozhovor k tomu­to tématu natočený na video. Pokud se vám bude jevit jako užitečné, prosím sdíle­jte ho i se svý­mi známými:

Informační video
na farním kanále YouTube

Je možné se zapojit!

Do syn­od­ního pro­ce­su se mohou zapo­jit skupinky zájem­ců, které si mezi sebou vyber­ou koordiná­to­ra. Ten se zareg­istru­je pomocí webové stránky Pastoračního střediska a násled­ně od arci­diecézního týmu obdrží další instrukce.

Kde se dovíte víc?

Pastorační středisko nabízí rozces­t­ník s velkým množstvím odkazů. Kdo to nechce procházet celé, tomu doporuču­ji přede­vším klíčový proslov papeže Františka z roku 2015 (anglicky nebo sloven­sky), z kterého je jas­né, že nejde o žád­nou hurá akci. Z prak­tick­ého hlediska je jas­ně nejdůležitější mod­l­it­ba za syn­odu a hodit se může i přehled témat k diskusi.

Pro inspiraci odjin­ud nabízím webové stránky farnos­ti Cheb

… a nakonec odpově­di čas­to kladené dotazy.