Náboženství opět online

Milí rodiče,

jak už jsem psal, je jas­né, že online „výu­ka“ je jen slabá náplast na nemožnost oprav­dového setkání, společné mod­l­it­by a předávání víry – právě to všech­no by farní kat­e­cheze měla dětem posky­to­vat. Dosavadní pokusy o online setkání však ukázaly, že to jako nouzová náhra­da kat­e­cheze dětí může sloužit. Jen jsem zjis­til, že plat­for­ma Meet ve vol­ně dos­tup­né verzi není vhod­ná a já k ní nemám licen­ci. Proto navrhu­ji, jak už jsem min­ule zmiňo­val, použít aplikaci Zoom, ke které­mu mám licen­ci přes Teologickou fakul­tu a to mi umožňu­je větší kon­trolu nad schůzk­ou (např. vyp­nutí chatu). Doufám, že to pro vás neb­ude prob­lém: když kliknete na odkaz a odmít­nete nabíd­ku, ani se nic do počí­tače nein­stalu­je, stačí prohlížeč (table­ty a tele­fony aplikaci vyžadu­jí). Výhodou je, že nepotře­bu­jete uži­va­tel­ský účet a nemusíte se přihlašovat.

Těším se tedy na vidě­nou s vaši­mi dět­mi (a pří­pad­ně i s vámi) zítra (ve stře­du) v 15.30. Připojuji ještě samot­ný odkaz na schůzku; najdete jej také ve farním kalendáři.