Opatření v souvislosti s epidemií

Moji drazí, v souladu s instrukce­mi stát­ních orgánů a s pokyny našich biskupů bych vás chtěl infor­mo­vat o určitých změnách týka­jících se průběhu bohoslužeb. Věnujte prosím těm­to infor­ma­cím pozornost a považu­jte je za závazné.

• každý účast­ník si při vstupu do kostela vydez­in­fiku­je ruce a zau­jme mís­to k sezení
  • kropen­ka u kostel­ního vchodu je prázd­ná; na začátku bohosluž­by se však častěji bude konat obřad kropení lidu „asperges“ na připomínku křtu (věřící kromě toho na požádání dostanou do při­ne­sených nádob svě­ce­nou vodu k použití při domácí modlitbě)
  • v kostele je povin­né mít zakry­tá ústa a nos mimo okamžik sv. při­jímání (roušku nemusí mít cel­e­brant, lek­tor nebo kan­tor, pokud zachovává odst­up dva metry od ostat­ních účastníků)
  • nekoná se obět­ní průvod a vynechává se podávání ruk­ou při poz­dravení pokoje
  • kdo podává sv. při­jímání, má zakry­tá ústa a nos a pře­dem si vydez­in­fiku­je ruce
  • svaté při­jímání se na naléhavou výzvu pana bisku­pa Wasserbauera podává zásad­ně na ruku; kdo si mys­lí, že není schopen tím­to způ­sobem při­jí­mat, nechť se obrátí na pana faráře

Závěrem bych vás chtěl povzbu­dit k naději, že nás dobro­tivý Pán Bůh i nadále zachová ve své milosti. Doporučuji také ke čtení a zamyšlení dopis plzeňského pana bisku­pa Tomáše Holuba.